Strona 1 z 1

Przebudowa ulicy Witosa - nowa ścieżka rowerowa

PostNapisane: 14 maja 2010, o 21:44
przez adm
Powstanie nowa ścieżka rowerowa wzdłuż przebudowywanej ulicy Witosa (od ulicy Traugutta do ul. 11 Listopada). Odcinek ma długość około 1200 metrów. Po lewej stronie (patrząc od ul. Traugutta) będzie droga rowerowa, po prawej ciąg pieszo-rowerowy.

Droga rowerowa:
- długość: ok. 1200 m
- szerokość: 2 m
- materiał: betonowa kostka brukowa, kolor grafitowy

Ciąg pieszo-rowerowy:
- długość: ok. 1200 m
- szerokość: 3 m
- materiał: betonowa kostka brukowa, kolor czerwony

Projekt ulicy Witosa:
http://www.ostroleka.pl/bip/ogloszenia/ ... u_rys3.pdf
http://www.ostroleka.pl/bip/ogloszenia/ ... u_rys2.pdf

Wady projektowanej drogi rowerowej:
- brak przejazdu rowerowego przy przecięciu drogi wjazdowej do Lidl'a
- brak połączenia z istniejącymi drogami rowerowymi na ulicy 11 Listopada i ulicy Stayera

PostNapisane: 1 lip 2010, o 08:06
przez Pijący_mleko
Przetestowałem gotowy kawałek inwestycji i mam pierwszą dodatkową uwagę.

Dopiero po przejechaniu pewnego odcinka zorientowałem sie ze poruszam sie po chodniku a nie po ścieżce.
Zmylił mnie kolor kostki brukowej ponieważ poruszałem sie po czerwonej kostce a ścieżka rowerowa zrobiona jest z kostki grafitowej. :zly:
Nie wiem czyja to wina ... ale czy to tak trudno jest zachować jednolity kolor kostki na ścieżkach rowerowych a nie serwować nam przeplatankę ... czyli raz kostka czerwona jak np. na "obwodnicy" a innym razem kostka grafitowa lub czasem szara.

Snując teorie spiskowe (oraz mając pewne doświadczenie) można by powiedzieć ze jakaś "szycha" miała za dużo bez-fazowej kostki grafitowej i w ten sposób z zyskiem pozbyła sie tego kłopotu. :kwasny:

A i tak jestem za tym aby ścieżki rowerowe robić z nawierzchni bitumicznej.

PostNapisane: 1 lis 2013, o 17:35
przez adm
Filmik z testem ścieżki na odcinku od ulicy Traugutta do ulicy Targowej. Jest to nagranie z dnia 20 marca 2011 (myślałem, że film zamieszczałem już na forum, ale jednak źle myślałem ;)).